اخبار مهم

رئیس اتاق اصناف ایران : عدالت مالیاتی در حوزه اصناف افزایش می‌یابد

رئیس اتاق اصناف ایران با تاکید بر همکاری اتاق اصناف ایران با سازمان امور مالیاتی در خصوص نگرانی‌های مالیاتی واحدهای صنفی تصریح کرد: از دولت انتظار می‌رود تا برای تامین بودجه سال ۹۹ منابع جدیدی را شناسایی کند و مودیان شناخته شده را از نگرانی افزایش مالیات برهاند.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف اهواز ، سعید ممبینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران اظهار کرد : از اتاق‌ها و اتحادیه‌های اصناف سراسر کشور می‌خواهیم تا در جهت افزایش آگاهی مودیان صنفی از قوانین مالیاتی کوشا باشند و آموزش‌ واحدهای صنفی در این باره را جدی بگیرند . علاوه بر این ، ایجاد واحد مشاوره مالیاتی در اتاق‌ها و اتحادیه‌های سراسر کشور ضروری است و انتظار می‌رود روسا و مدیران این تشکل‌ها با ارائه این دست مشاوره‌ها واحدهای صنفی را یاری کنند تا مشکلات مالیاتی آنها کاسته شود.
رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه درباره اقدامات این اتاق در خصوص مالیات و تعامل با سازمان امور مالیاتی گفت: اتاق اصناف ایران طی سال گذشته مشارکتی فعال در حوزه مالیات داشته است.
وی با اشاره به حضور مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران در جلسات مربوط به مالیات و نیز تشکیل کمیسیون عمومی بیمه و مالیات در اتاق اصناف ایران بیان کرد: با توجه به مشکلات مالیاتی اصناف، اتاق اصناف ایران تعاملات مفصلی با سازمان امور مالیاتی و کارشناسان این حوزه دارد که در این باره برخی از موارد منجر به نتیجه شده و در سایر حوزه‌ها سلسله جلسات ادامه دارد.

از جمله محورهای این گفت و گو :
🔸 حضور رئیس سازمان امور مالیاتی در تاریخ ۱۱ آذر ۹۸ در اجلاس اتاق اصناف ایران جهت دیدار رو در رو با ۱۴۱ نماینده اتاق اصناف ایران در شهرستان‌ها
🔸 مذاکرات در جهت اجرای ماده ۹۷ قانون مالیات‌های مستقیم
صدور برگ قطعی مالیات یک میلیون و ۳۵۰ هزار اظهار نامه در نتیجه یک تفاهم نامه
🔸 آموزش در قالب ویدئو کنفرانس
🔸 رایزنی درباره اصلاح قوانین مالیاتی با نهادها
پیگیری اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس
حذف ضرایب مالیاتی

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن
رفتن به نوارابزار