اخبار مهم

رئیس اتاق اصناف ایران: اطلاع‌رسانی به مودیان مالیاتی صنفی ناکافی است/ طراحی لوح فشرده آموزشی مالیات

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: اقدامات انجام شده در خصوص اطلاع رسانی و آموزش مودیان مالیاتی صنفی ناکافی است.
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف اهواز به نقل ازخبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی در نشست بررسی امور مالیاتی و در حضور علی رستم پور مدیرکل دفتر تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی و جمعی از هیات رئیسه اتاق های اصناف و مشاوران مالیاتی اصناف با اشاره به شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: امیدواریم همه ما بتوانیم راه ایشان و شهدا را ادامه دهیم.
وی گفت: با توجه به تغییرات مختلفی که از نظر اقتصادی در کشور به وقوع پیوسته و یا در پی ابلاغ یا بررسی قوانین جدید مالیاتی در مجلس شورای اسلامی در حال وقوع است، ضروری دانستیم که نقش پر رنگ تری در کارشناسی امور مالیاتی به ویژه در حوزه اصناف داشته باشیم.
رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد: در این راستا مدتی پیش ارتباطی مستقیم میان مدیر کل سازمان امور مالیاتی با رئیسان اتاق های اصناف سراسر کشور برقرار کردیم و در آن نشست، تا حدودی نقطه نظرات طرفین مطرح شد.
تهیه و توزیع لوح فشرده آموزشی
ممبینی به تشکیل کمیسیون بیمه مالیات در اتاق اصناف ایران و فعال کردن آن اشاره و خاطر نشان کرد: چندین جلسه به صورت ویدئو کنفرانس با اتاق های اصناف مراکز استان ها ارتباط برقرار کرده و مسائل مالیاتی را بررسی کردیم.
رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: بر اساس این بررسی ها، آموزش قوانین مالیاتی به تشکل ها و واحدهای صنفی به عنوان یک اولویت مطرح شده است. در واقع اطلاع رسانی کافی به مودیان مالیاتی صنفی انجام نمی شود و این در حالی است که هیات رئیسه اتاق اصناف ایران همواره بر آموزش مودیان تاکید داشته اند. به همین جهت لوح فشرده آموزشی در این باره در حال طراحی است و پس از طراحی به تعداد زیاد تکثیر و در میان اتاق ها و اتحادیه ها توزیع خواهد شد تا در اختیار واحدهای صنفی بگذارند.
نگرانی مودیان شناخته شده صنفی
وی در ادامه از نگرانی مودیان صنفی شناخته شده از افزایش منابع مالیاتی در بودجه ۹۹ خبر داد و گفت: علیرغم تاکید سازمان امور مالیاتی بر شناسایی افرادی که از پرداخت مالیات فرار می کنند، مودیان مالیاتی شناخته شده صنفی، نگران از افزایش فشارهای مالیاتی هستند.
وی تاکید کرد: بسیاری از فعالان صنفی با وجود مواجهه با رکود شدید بازار و بی آنکه سرمایه نقدی داشته باشند، تنها به دلیل اعتبار شخصی همچنان فعال هستند.
وی گفت: با توجه به قوانین ابلاغ شده بعید است بتوانیم مانند سالهای گذشته چانه زنی هایی بر سر ضریب مالیاتی اصناف با سازمان متولی داشته باشیم. لذا باید بر آگاهی اصناف از قوانین مالیاتی بیافزاییم تا مشکلات مودیان کمتر شود.
رئیس اتاق اصناف ایران در پایان از سازمان امور مالیاتی خواست در همراهی و آموزش اصناف تمام توان خود را به کار گیرد.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن
رفتن به نوارابزار